Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalı
Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalı
Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalı
Arı Kuşu (Merops apiaster)
Uzaktan Eğitim

Anabilim Dalı Uzaktan Eğitim Koordinatörü:

Dr. Öğr. Üyesi Kalender ARIKAN (kalender.a@gmail.com)

30 Mart 2020 tarihinden itibaren Anabilim Dalımızın eğitim ve öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleştirilecektir. Bu tarihten itibaren uzaktan eğitim ile ilgili duyuru ve bilgiler bu sayfada (Uzaktan Eğitim sekmesi) paylaşılacaktır.

Duyuru - 3; Moodle Sistemi Kullanım Videosu

Sevgili Öğrencilerimiz,

Uzaktan eğitim sürecinde kullanacağınız evdekal.hacettepe.edu.tr adresindeki Moodle Sisteminin kullanımına yönelik videoyu aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz. 

https://www.youtube.com/embed/PCcW5FZJahQ

Duyuru - 2: Şifre İşlemleri

Sevgili Öğrencilerimiz,

evdekal.hacettepe.edu.tr sistemine giriş şifrenizi unutursanız  "Kullanıcı Adı veya Şifrenizi mi unuttunuz?" bağlantısına tıklayıp sisteme kayıtlı e-posta adresini veya kullanıcı adınızı girmeniz durumunda şifre sıfırlama e-postası tarafınıza gönderilecektir. Sıfırlama e-postası size ulaştıktan sonraki ilk yarım saat içinde şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir. Yine de şifre ve kullanıcı adı sorunu yaşarsanız Anabilim Dalı Uzaktan Eğitim Koordinatörü Arş. Gör. Kalender ARIKAN ile e-posta (kalender.a@gmail.comyoluyla iletişime geçebilirsiniz. 

Duyuru - 1

Sevgili Öğrencilerimiz, 

Uzaktan Eğitim süreci 30 Mart 2020 tarihinden itibaren evdekal.hacettepe.edu.tr adresinde bulunan Moodle Sistemi üzerinden yürütülecektir.

Moodle sistemine giriş için öğrenci numaralarınız kullanıcı adı ve T.C. kimlik numaranızın ilk 6 hanesi şifreniz olarak belirlenmiştir. 2019-2020 Bahar döneminde almış olduğunuz tüm dersler sistemde üzerinize tanımlı olacaktır.

Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalı'nda 2019-2020 Bahar döneminde açılan derslerden sadece laboratuvar dersleri ve öğretmenlik uygulamasının uygulama kısmı Uzaktan Eğitim sistemine dahil edilmemiştir. Bu dersler dışındaki tüm dersler sistemde yer alacaktır. 

Diğer Anabilim Dalları ya da Bölümlerden aldığınız dersler için dersi almış olduğunuz birim ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Uzaktan Eğitim süreci ile ilgili tüm bildirimler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının (ÖİDB) BİLSİS sistemine kayıtlı olan e-posta adresinize yapılacaktır. Bu nedenle e-postalarınızı sıklıkla kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer BİLSİS'de kayıtlı olan e-posta adresinizi kullanmıyorsanız sisteme girerek e-posta adresinizi güncellemeniz gerekmektedir. 

Sisteme girişte sorunlarınız için Anabilim Dalı Uzaktan Eğitim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Kalender ARIKAN ile e-posta (kalender.a@gmail.comyoluyla iletişime geçebilirsiniz.